Şehirlerarası yolculuk yaparken kullanılan bu uygulama, sürücü ve yolcular için hem uygun fiyatlı hem de aşırı sosyal bir özelliğe sahip. Hem yeni insanlar ile tanışabilirsiniz hem de %50 bilet fiyatından tasarruf edebilirsiniz.

nasıl kullanılır?

Öncelikle telefonunuza uygulamasını indirip kayıt olabilirsiniz ya da www.blablacar.com.tr adresinden sisteme erişebilirsiniz. Daha sonrasında gitmek istediğiniz yeri ve nerde olduğunuzu seçeceksiniz. Size yakın yerlerden hareket edecek olan sürücülerin araçlarını, ilanlarını, yorumlarını görebilirsiniz.

Sürücüyle iletişime geçerek rezervasyon yapıp daha sonrasında belirlediğiniz buluşma noktasına gidiniz.

güvenilir mi?

Evet. Çünkü herkes yolculuktan 24 saat sonra birbirine karşılıklı yorum yapıyor. Bu yorumlar sizin kimliğinizi belirliyor. Yorumlara bakarak sürücü seçmeyi unutmayın. 4 senedir kullanıyorum, sadece ekilme, gelmeme gibi problemler yaşadım.

kimler kullanıyor?

Genel olarak üniversite öğrencileri ile denk gelebilirsiniz. Uygulama kulaktan kulağa yayıldığı için kullanacak kitlenin potansiyeli belli. Yine de yorumlara dikkat ediniz ve dürüst yorum yazınız.

faydaları

Dediğim gibi 4 yıldır kullanıyorum. O kadar çok insan tanıdım, o kadar çok muhabbet ettik ki bir zaman sonra bağımlılık yapıyor. İyisiyle kötüsüyle bir çok insan tanıdım ve her birinden belki bir şey öğrenmişimdir.

Ayrıca Sakarya-İstanbul Arası en çok kullandığım güzergahta 48-40 tl otobüs biletlerine nazaran 20 tl’ye defalarca gidip geldim. Bazıları yemek bile ısmarladı. Bazen ben götürdüm. Kimseyi mağdur etmemeye çalışırsanız karşınızdaki de size öyle davranıyor.

siz de düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.