Salda gölü eşsiz bir doğa harikası. Standart bir geziden sıyrılmış hissettiren dokusu ve suyu insanı tatilde olduğunu hissettiriyor. Eleştirel açıdan çok fazla yorum olsa da neyi eleştirmiyoruz ki?.

su ve toprak

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür.

sıcak ve yumuşak bir suyu, bastığınızda halı gibi ayağınızın altına serili toprağı mevcuttur.

kamp ve yaşam

Salda gölünün 2 girişi vardır. Birincisi halk plajı ve kamp alanı olan giriştir. İkincisi ise daha ileriden direk salda gölü’ne giriştir. Biz önce ikinci girişten girip bir suyun tadına vardık ve herkes gibi fotoğraflar çekildik. daha sonrasında halk plajı ve kamp alanına dönüp kendimize kamp yeri bulduk ve aracımızı park ettik.

alışveriş

kamp alanının içerisinde pazar sehpalarına kurulmuş manav, kasap, kahvaltılık satan küçük işletmeler mevcut. aynı zamanda alkol ve sıcak yiyeceklerin satıldığı bir işletme de var.

tuvalet / duş

tuvaletler pis ve kalabalık oluyor. Aynı şekilde duş da öyle.

puan

9/10. Tuvalet ve duş zorluğu ve kalabalığın getirdiği sesin rahatsızlığı.  Gece 4’te dahi çocuk sesleri ve araba kornası gürültüsü var. Kampa gelenler bilinçsiz.

konum