Puzzle denildiğinde şunu duyar gibi oluyorum ‘’hiç öyle saatlerce ufacık şeylerle uğraşamam’’. Sanki saatlerimizi sosyal medyada bize hiçbir katkısı olmayan şeylere harcamıyormuşuz gibi!

Puzzle yapmanın faydası?

Olmaz olur mu hiç. Bir kere tam anlamıyla size sabretmeyi öğretecektir. Sabırla elde edilen her şey daha tatlıdır ve bu hazzı almanızı sağlayacaktır. O küçücük parçaların aslında birbirinden ne kadar farklı olduğunu görmeye çalışırken, daha hızlı ilerlemek için farklı farklı yollar denerken kesinlikle stratejiler geliştirmenizi sağlayacaktır. Zekayı geliştirdiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır ayrıca.

Hadi size puzzle yapmayı sevdirelim

Belki hafif bir müzik eşliğinde elinizde kahveniz ile tek başınıza hiçbir şey düşünmeden tamamen odaklanmış sadece bir parça eklemenin verdiği mutluluk ile kişisel terapinizolacak. Belki de sevdiğiniz bir diziyi izlerken eşinizle veya arkadaşlarınız ile yaptığınız puzzle eğlenceli bir aktivite haline dönüşecek.

Ee yaptım bitti nooldu şimdi?

Diyorsanız, puzzle almadan önce ister kendinizin ister sevdikleriniz resmini bastırabilir bunları tamamlayarak güzel bir hediye verebilirsiniz. Yada evinize tablo olarak kullanabilirsiniz. Hem hobi hem dekorasyon bir taşla iki kuş.